Jak fakturovat práci

 

Způsobů, jak k fakturaci přistoupit a jaké nástroje pro ni využít, je celá řada. Především malí podnikatelé stále ještě často volí nepříliš uživatelsky přívětivý způsob tvorby faktury za použití tabulkových procesorů nebo běžných textových editorů. Specializovaný fakturační program Imboss nejen, že fakturaci usnadňuje, urychluje a celkově zefektivňuje, ale současně také do značné míry „hlídá“ přítomnost všech nutných údajů a informací. Co tedy nesmí na žádné faktuře chybět? A jak konkrétně v jejich vystavování může fakturační program Imboss podnikateli pomoci? 

Co nesmí na faktuře chybět

Aby byla faktura za práci platným dokumentem, musí obsahovat několik nepostradatelných náležitostí. Žádná faktura se kromě svého evidenčního čísla neobejde bez identifikačních údajů obou subjektů obchodního vztahu (jméno, název firmy, adresa atd.), dodavatele a odběratele, především pak IČ a v případě, že se jedná o plátce DPH i DIČ. Uveden musí být předmět platby (v našem případě se tedy bude jednat o popis odvedené práce) a celková částka. Chybět nesmí ani datum vystavení. Jistá specifika se pojí s fakturami u plátců DPH. Kromě již zmíněného DIČ se jedná o částku bez daně, základ daně, dále pak případnou slevu a sazbu daně.

 

fakturace

Faktura za práci prostřednictvím systému Imboss

Malým podnikatelům nebo freelancerům dodávajícím práci nabízí online fakturační systém Imboss rychlý a snadný způsob generování profesionálně vypadajících faktur, které zákazníkovi jasně ukazují, že obchoduje s někým, komu na jeho podnikání skutečně záleží. Vystavěná faktura se bude pyšnit logem firmy nebo třeba oblíbeným QR kódem pro rychlou platbu. Samozřejmostí je i generování příslušných dodacích listů. Díky online systému bude mít podnikatel (plátce i neplátce DPH) ve fakturách pořádek. Dokonce, i když fakturuje jménem několika společností, stačí jeden uživatelský účet. Program navíc hlídá splatnost faktur a automaticky upozorní případné zapomnětlivce upomínkovým emailem. Velmi užitečná je možnost exportovat důležitá data (např. pro potřeby účetnictví), nebo statistické funkce programu, díky kterým není problém nechat si graficky či číselně zobrazit např. objem fakturací za určité období a využít tyto informace pro plánování další obchodní strategie. V dnešním globalizovaném světě se mnohým podnikatelům bude jistě hodit i fakturace v cizím jazyce (angličtina, němčina, ruština) nebo v cizích měnách (euro, americký dolar a další). Potěší i možnost rozdat zaměstnanců a spolupracovníkům různá přístupová práva odpovídající jejich pracovním povinnostem, od pouhého nahlížení do některých položek až po plnou administraci.

 

Bezpečnost, spolehlivost, efektivita

Fakturační systém Imboss byl vytvářen s důrazem na maximální bezpečnost důležitých a citlivých dat. Kromě toho je předmětem neustálého vývoje a postupně jsou doplňovány nové funkce, již brzy tak budou mít uživatelé možnost párování systému s bankou nebo přidání knihy jízd. V podobě systému Imboss získá podnikatel vysoce efektivní nástroj pro tvorbu faktur, který má potenciál ušetřit významnou porci času, který je v podnikání tou nejdůležitější komoditou. Vyzkoušejte proto jeho přednosti i vy a přidejte se k mnoha spokojeným uživatelům, které si program již získal. Fakturační systém Imboss je dostupný za více než přijatelnou cenu a po dobu prvních třiceti dní dokonce zdarma a bez rizika. Tvorba faktur za práci se s programem Imboss stane hračkou!

Reference

Jednoduché :)

AR STONE.EU

Oceňuji, že se Imboss.cz neustále zdokonaluje a rozšiřuje o nové funkce. Díky za super produkt!

AlfaCloud

Přehlednost, jednoduchost a intuitivní ovládání

Cubux.net