Jak má vypadat faktura?

 

Náročnost tvorby faktur je však silně závislá na způsobu, jakým ji podnikatel realizuje. Pokud potom zvolí pomoc online fakturačního programu Imboss, úspora času i energie bude značná. Program navíc pohlídá i správnost údajů na faktuře, neboť není těžké udělat při její tvorbě chybu. Co tedy na správně připravené faktuře nesmí chybět? A v čem je program Imboss pro malé podnikatele i freelancery tak skvělý?

Faktury online

Online fakturační program Imboss nabízí možnost generovat faktury s profesionálním designem v řádu desítek vteřin. Nechybí na nich ani logo společnosti nebo stále oblíbenější QR kód pro rychlou platbu. Takováto faktura zákazníkovi jasně říká, že obchoduje s opravdovými profesionály. Program toho ale svým uživatelům umožňuje mnohem více, např. automaticky „hlídá“ neproplacené faktury a případné opozdilce sám upozorní e-mailovou upomínkou. Velmi užitečné jsou statistické funkce programu. V číselné i grafické podobě lze přehledně zjistit objem fakturací za definované období, podnikatelé mohou díky těmto datům lépe plánovat svoje budoucí aktivity. Důležitá data lze samozřejmě exportovat, např. pro potřeby firemního účetnictví.

Podnikatelé mohou svým zaměstnancům definovat rozličná přístupová práva od pouhého nahlížení do některých sekcí až po plnou administraci programu. Podnikatelům navíc stačí jediný uživatelský účet i v případě, že fakturují jménem hned několika firem. V dnešní globalizované době je samozřejmostí i možnost fakturace v angličtině, němčině či ruštině a v cizích měnách. Uživatelé se přitom nemusí o svá data bát, bezpečnosti důležitých a citlivých informací je samozřejmě věnována maximální pozornost.

 

 

 

Imboss se postará o vše

Fakturační program Imboss se poctivě stará i o to, aby na vystavované faktuře nechyběl žádný důležitý údaj. Mezi ty bezpochyby patří identifikační údaje obou účastníků obchodního styku, jak prodávajícího, tak odběratele. Název firmy nebo jiného subjektu, adresa, IČ a DIČ čísla (druhé uvedené v případě, že jde o plátce DPH) nebo registr, ve kterém je subjekt zapsaný (např. obchodní nebo živnostenský rejstřík).

Zapomenout nelze ani na označení a číslo dokumentu (faktura 12345) a samozřejmě částku, o kterou se jedná, ideálně v podobě měrné ceny za jednotku, objemu práce a ceny celkové. Svá jistá specifika mají faktury u subjektů, které jsou plátci DPH. V takových případech je nutné uvádět i základ, sazbu a výši daně a datum „dne uskutečnění zdanitelného plnění“, které je ve většině případů shodné s datem dodání služby či výrobku. V oblasti DPH si musí dodavatelé služeb či zboží dávat pozor také na jisté specifické případy, které vyžadují zahrnutí některých speciálních parametrů, to se týká např. obchodníků se starožitnostmi, uměleckými díly apod.

Díky online prostředí, ve kterém fakturační program Imboss funguje, má uživatel vždy jistotu, že používá jeho nejaktuálnější verzi. Program se navíc kontinuálně vyvíjí i co do funkčnosti a neustále přibývají nové užitečné funkce. Máte i vy pocit, že byste ve svém podnikání potřebovali ulevit od administrativy spojené s fakturací a zefektivnit tak svoji práci? V takovém případě vyzkoušejte online program Imboss, po třicet dní zdarma a bez rizika.

Reference

Jednoduché :)

AR STONE.EU

Oceňuji, že se Imboss.cz neustále zdokonaluje a rozšiřuje o nové funkce. Díky za super produkt!

AlfaCloud

Přehlednost, jednoduchost a intuitivní ovládání

Cubux.net