Jak správně vyplnit fakturu

 

Fakturační program Imboss je ideálním řešením pro malé podnikatele i freelancery, neboť dokáže jejich administrativu významně zefektivnit, urychlit a celkově posunout na novou úroveň. Mimo jiné je díky němu málo pravděpodobné, že zapomenete na fakturu uvést některý z nezbytných údajů a parametrů, bez nichž se žádná faktura neobejde. Faktura – jako každý oficiální dokument – musí splňovat řadu náležitostí, bez kterých by pozbyla své platnosti. Jaké to jsou? A jak systém vlastně Imboss pracuje?

Faktura a její náležitosti

Jedná se o dokument shrnující, jaké zboží či službu poskytl dodavatel odběrateli a samozřejmě i to, kolik za to dostane zaplaceno. Je tedy zřejmé, že žádná faktura se neobejde bez informací o obou stranách obchodního styku. Jméno, název firmy, adresa a také identifikační číslo – IČO – musí být na každé faktuře. V případě, že se jedná o plátce DPH, musí být uvedeno i číslo DIČ. S plátci DPH se ostatně pojí i další specifika – datum vystavení faktury zde nahrazuje datum zdanitelného plnění rozepsat je třeba cenu na částku bez daně, základ daně, dále pak případnou slevu a sazbu daně.

 

 

 

fakturaceJak fakturovat skutečně profesionálně

S pomocí online fakturačního programu Imboss budete mít ve svých fakturách vždy pořádek. I v případě, že fakturujete jménem několika různých subjektů, stačit vám bude pouze jeden uživatelský účet. Imboss přitom bude za vás u všech faktur hlídat splatnost a případného neplatiče vždy upozorní upomínkovým emailem. Jistě oceníte i fakt, že faktura je programem vygenerována za dobu pouhých třiceti vteřin, a přitom vypadá velice profesionálně, takže vašim odběratelům bude jasné, že obchodují s někým, komu na jeho podnikání opravdu záleží. Na faktuře je vždy umístěno logo firmy či QR kód, který umožní provádět platbu opravdu rychle, což odběratelé jistě ocení.

Velkou výhodou systému Imboss je mimo jiné i možnost fakturace v cizím jazyce (typicky angličtina, němčina, ruština) a v cizích měnách (euro, americký dolar a řada dalších). S programem Imboss tak budete mít coby podnikatelé k dispozici kompletní nástroj pro rychlou a efektivní fakturaci v každé situaci.

Pokud ve svém podnikání spolupracujete s dalšími lidmi nebo přímo řídíte tým zaměstnanců, máte možnost jim rozdělit přístupová práva od pouhého nahlížení do některých částí systému až po jeho kompletní administraci. Systém Imboss nabízí i řadu statistických funkcí, např. lze graficky i číselně zobrazit objem fakturace za určité období. Velmi užitečnou funkcí je potom snadný export dat důležitých pro firemní účetnictví.

 

Při vývoji systému byla hlavní pozornost soustředěna na zajištění bezpečnosti důležitých a citlivých dat spojených s vaším podnikáním. Online fakturační program Imboss se samozřejmě neustále vyvíjí a již brzy do něj přibydou další užitečné funkce, jmenovitě kniha jízd nebo propojení s vaším bankovním účtem. Program Imboss je podnikatelům či freelancerům k dispozici za více než příjemnou cenu a ti si jej navíc mohou po dobu třiceti dnů vyzkoušet zcela zdarma, a tedy bez rizika. Potýkáte-li se i vy ve vašem podnikání s náročnou a komplikovanou fakturací nebo ji zkrátka chcete posunout o nějakou tu úroveň výše, neváhejte a kontaktujte nás pro bližší informace!

Reference

Jednoduché :)

AR STONE.EU

Oceňuji, že se Imboss.cz neustále zdokonaluje a rozšiřuje o nové funkce. Díky za super produkt!

AlfaCloud

Přehlednost, jednoduchost a intuitivní ovládání

Cubux.net