Jak udělat fakturu?

 

Práce na dalších zakázkách, jednání s potenciálními zákazníky či další činnosti spojené s marketingem jsou jen některými z mnoha aktivit, jež mají skutečně tvůrčí charakter a pro podnikání mají zásadní důležitost. Pokud i vy při fakturaci stále spoléháte na běžný tabulkový procesor nebo jiný program z kancelářského balíku, prostor pro zefektivnění práce máte velký. Významnou pomoc vám nabízí online fakturační program Imboss. Kromě úspory času díky němu získáte také užitečnou kontrolu nad splněním všech náležitostí, které musí každá faktura splňovat.

Faktury s Imboss

Prostřednictvím svého uživatelského účtu systému Imboss budete mít všechny své faktury vždy přehledně srovnané a kdykoliv k dispozici. Dokonce i v případě, že faktury vystavujete jakožto zástupce vícero firem, stačí vám jeden jediný účet. Díky programu budete svým odběratelům předkládat faktury profesionálního designu, s logem firmy a v případě potřeby i QR kódu, který jim usnadní platbu. Hned tak budou vědět, že své podnikání berete skutečně vážně. Vygenerování faktury navíc nezabere více než několik desítek vteřin.

Vyšší úroveň fakturace

Celá řada funkcí, kterými fakturační program Imboss disponuje, vám umožní posunout administrativu spojenou s fakturací na mnohem vyšší úroveň z hlediska efektivity i profesionality. Patří mezi ně automatická kontrola neproplacených faktur, rozesílání upomínkových emailů, fakturace v angličtině, němčině či ruštině i v cizích měnách. Systém Imboss je určený pro plátce i neplátce DPH.

Samozřejmostí je možnost exportu dat pro potřeby dalšího zpracování a také velmi užitečná sumarizace fakturací za definované období. Tato data vám mohou pomoci při plánování dalšího rozvoje firmy, marketingových kampaní apod. O přístup do systému se můžete podělit se svými spolupracovníky či zaměstnanci s tím, že záleží jen na vás, zda budou do systému moci jen nahlížet nebo jej kompletně ovládat.

 

 

 

 

Co je k fakturaci potřeba?

Díky systému Imboss je obtížné udělat chybu nebo vynechat některý nezbytný údaj, přesto by ale každý podnikatel měl vědět, co správně vytvořená faktura vyžaduje. Bez ohledu na typ subjektu, který se daného obchodního styku účastní, žádná faktura se neobejde bez identifikačních údajů dodavatele zboží či služeb a jejich odběratele. Kromě jména, názvu firmy a adresy je nutné uvést i identifikační číslo subjektu známé jako IČ. Další pravidla platí potom pro plátce DPH. U nich je třeba uvádět i daňové identifikační číslo DIČ a na faktuře nesmí chybět ani základ, sazba a výše daně a “datum uskutečnění zdanitelného plnění“.

Online fakturační program Imboss pomůže každému malému podnikateli nebo freelancerovi hned v několika ohledech:

  • Úspora času, který musí věnovat fakturaci
  • Podnikatel má kdykoliv a za všech okolností dokonalý přehled o svých fakturacích
  • Podnikatel je zbaven nutnosti hlídat proplacení faktur a rozesílat upomínky
  • Faktura vypadá profesionálně a reprezentuje vysokou úroveň dodavatele
  • Faktura bude obsahovat všechny náležitosti v té správné podobě
  • Statistické funkce usnadňují další podnikatelské kroky

Fakturační program Imboss opravdu stojí za vyzkoušení. Po dobu prvních třiceti dnů jej lze navíc používat zdarma a bez rizika. I po uplynutí této doby je však cena více než přijatelná a vyplatí se každému!

Reference

Jednoduché :)

AR STONE.EU

Oceňuji, že se Imboss.cz neustále zdokonaluje a rozšiřuje o nové funkce. Díky za super produkt!

AlfaCloud

Přehlednost, jednoduchost a intuitivní ovládání

Cubux.net