Jak zaplatit fakturu?

 

Pro podnikatele i freelancery je vystavování faktur denním chlebem. I pro nás jako pro plátce je vždy příjemnější, pokud obchodník využívá pro vystavování platebních dokladů specializovaného programu namísto běžných kancelářských programů. Nabízí totiž oproti nim celou řadu výhod pro obě strany obchodní transakce. V čem spočívají zmíněné výhody a jak zaplatit fakturu vystavenou online fakturačním programem Imboss?

Faktura a její platba

Pro dodavatele jakožto vystavovatele faktury i pro odběratele, který jí bude proplácet, je důležité, aby splňovala veškeré náležitosti. Vždy zkontrolujte, zda jsou zde uvedeny kontaktní a identifikační údaje obou stran, tj. jména, názvy firem, adresy, identifikační čísla IČ, v případě plátců DPH potom také DIČ. Mezi tyto informace patří i informace týkající se přímo platebního styku, tj. číslo bankovního účtu, které využijete právě při platbě faktury. Chybět nesmí ani popis předmětu fakturace a samozřejmě také částka, kterou je třeba zaplatit. Opět platí, že u plátců DPH je třeba přidat i částku bez daně, základ daně, dále pak případnou slevu a také sazbu daně. Zapomenout nelze ani na datum vystavení faktury, resp. datum zdanitelného plnění.

 

 

 

Fakturační program Imboss jako výhoda pro obchodníka i zákazníka

Coby zákazník jistě oceníte, když faktura, kterou vám obchodník předá, vypadá co nejvíce profesionálně. Kromě její přehlednosti je z ní pak patrná i starost o detail, což na někom, od koho požadujete zboží či službu nepochybně oceníte. Systém Imboss takovéto faktury, na kterých nechybí např. logo firmy, generuje během třiceti vteřin. Jako zákazník jistě oceníte i přítomnost stále oblíbenějšího QR kódu pro rychlou platbu, který stačí jen naskenovat a platbu odeslat bez zdlouhavého přepisování údajů (ani v tomto konzervativním způsobu platby vám ale samozřejmě nikdo nebrání).

Online fakturační program Imboss nabízí svým uživatelům i hlídání neproplacených faktur a automaticky na ně upozorňuje emailem. To jistě ocení i zákazníci, kteří na fakturu zapomenou a díky včasné upomínce mohou své opomenutí rychle napravit ještě předtím, než opožděná platba stačí komukoliv způsobit nějaké problémy a poškodit vzájemné vztahy obchodníka a jeho odběratele.

Jistě lze nalézt i celou řadu případů, ve kterých se podnikateli nebo odběrateli vyplatí fakturovat v cizím jazyce (angličtina, němčina, ruština) nebo v cizí měně (samozřejmě včetně amerického dolaru, eura a mnohých dalších). Fakturační systém Imboss tuto možnost svým uživatelům nabízí ku prospěchu jejich, i jejich zákazníků.

Podnikatel, který má díky systému Imboss nastavený efektivní a rychlý systém fakturací, má v porovnání s tím, kdo nemá, mnohem více času, který může věnovat práci na vaší zakázce, nebo třeba komunikaci s vámi. I možnost exportu dat pro potřeby firemního účetnictví administrativu ve firmě urychlí, což se pravděpodobně pozitivně projeví i na vašich vzájemných vztazích.

 

Možná, že jste se dosud setkali s fakturačním programem Imboss jen jako odběratelé. Pokud současně podnikáte, již máte pravděpodobně dobrou představu o tom, jaké výhody sebou jeho používání nese i pro tuto vaši roli. Cena systému navíc není nikterak vysoká a třicet dní lze program navíc zkoušet zcela zdarma!

 

Reference

Jednoduché :)

AR STONE.EU

Oceňuji, že se Imboss.cz neustále zdokonaluje a rozšiřuje o nové funkce. Díky za super produkt!

AlfaCloud

Přehlednost, jednoduchost a intuitivní ovládání

Cubux.net