Fakturace do USA s online fakturačním programem Imboss.cz

 

I mnoho malých podnikatelů nebo specialistů pracujících na volné noze dodává výsledky své práce za hranice České republiky. I za této situace je nicméně nutné ohlídat si všechna specifika spojená s fakturací do té či oné země. Platí to i pro Spojené státy americké, největší ekonomickou mocnost současného světa. Obrovský a bohatý americký trh nabízí mnoho příležitostí i pro české podnikatele, kteří na něm své unikátní produkty rádi nabízejí. Především ti, kdo do USA nedodávají pravidelně, ale mohou tápat v oblasti náležitostí, které musí jejich faktura americkému zákazníkovi splňovat. Spíše, než pokoušet se o tvorbu takové faktury třeba v tabulkovém procesoru je výhodnější svěřit její generování specializovanému softwaru, který s fakturací do zahraničí již počítá.

Faktury v cizích jazycích a měnách

V souladu s tím, co bylo uvedeno výše, je i přítomnost funkcí souvisejících s fakturací do zahraničí. V případě spojených států se bude hodit především možnost fakturovat v angličtině a amerických dolarech, k dispozici je ale i němčina a ruština či euro a řada dalších měn. Kurz pro převod amerických dolarů na české koruny se řídí kurzy ČNB ke dni zdanitelného plnění (plátci DPH) nebo ke dni vystavení faktury (neplátci DPH). Otázka DPH je závislá na typu firmy, její velikosti či předmětu obchodování a je poměrně komplexní. I proto je lepší mít k dispozici podporu systému jako je Imboss. Nejen podnikatelům fakturujícím do Spojených států totiž nabízí snadnou, levnou a uživatelsky příjemnou cestu k zefektivnění administrativy spojené s fakturací a tím i celého podnikání.

 

 

faktura

Profesionalita a jednoduchost

Z prostředí online fakturačního systému Imboss lze generovat faktury s profesionálním designem, na kterých nechybí logo firmy ani oblíbený QR kód, v řádu desítek vteřin. Stejně tak je dílem okamžiku vytvoření dodacích listů z faktur. Pod jedním uživatelským účtem může mít podnikatel navíc vedeno několik svých firem a ve fakturách tak bude mít vždy dokonalý pořádek. Důležitá data lze exportovat, což ocení třeba firemní účetní. Systém Imboss také automaticky hlídá opozdilce a rozesílá jim upomínkové emaily. Velmi oblíbené jsou potom statistické funkce, např. zobrazení objemu fakturací za určité období v grafické i číselné podobě, které podnikateli dává do ruky užitečné informace ve velmi přehledné podobě. Prostředí systému Imboss je neustále aktualizováno a již brzy se v něm objeví další nové funkce jako je kniha jízd nebo propojení s bankovním účtem. Bezpečnost vašich citlivých dat je přitom na prvním místě a absolutní prioritou vývojářů.

30 dní fakturace zdarma

Zaujala-li vás podoba tohoto online fakturačního programu, vyzkoušejte jej na adrese imboss.cz zdarma a bez rizika po dobu plných třiceti dnů. Program Imboss se postará o všechny vaše tuzemské i zahraniční faktury a díky tomu, že vám výrazně usnadní práci v této oblasti, vy budete mít mnohem více času na to, co je pro podnikání skutečně důležité – vlastní práci, shánění nových zakázek nebo navazování nových kontaktů. Díky systému Imboss bude vaše fakturace nejen rychlá a efektivní, bude také prostá chyb a profesionální vzhled vašich faktur bude na zákazníky jistě velice dobře působit. Neváhejte proto a ještě dnes začněte s testováním tohoto skvělého fakturačního nástroje!

Reference

Jednoduché :)

AR STONE.EU

Oceňuji, že se Imboss.cz neustále zdokonaluje a rozšiřuje o nové funkce. Díky za super produkt!

AlfaCloud

Přehlednost, jednoduchost a intuitivní ovládání

Cubux.net