Zaúčtovaní faktury

 

Příjemci faktury

Ve chvíli, kdy obdržíte fakturu za obdržené zboží či služby, nastává čas na její správné zaúčtování. Přijaté faktury je třeba vždy účtovat na účet běžně označovaný jako účet 321 – Dodavatelé, konkrétně potom na straně D, tj. DAL. Další řádek kontace, na straně MD, Má Dáti, je potom definován podle konkrétního předmětu fakturace. V souvislosti s fakturacemi je samozřejmě třeba vždy uvažovat případné rozdíly mezi plátci a neplátci DPH. V tomto případě je však situace prakticky totožná, opět účtujeme na již zmíněný účet 321, DPH je potom na straně MD účtu 343 DPH.

Zaúčtování vystavené faktury

Vystavené faktury jsou účtovány na účet 311 – Odběratelé, konkrétně na stranu Má Dáti. Poměrně častým omylem je např. účtování služeb na nákladovou stranu příslušného účtu služeb. V případě zahrnutí DPH je daň z přidané hodnoty účtována na výše představený účet 343, tentokrát ovšem na stranu D.

 

 

 

Fakturační systém Imboss

Vědomosti a znalost fakturačního prostředí znamenají velkou pomoc, podnikatelé se ale vždy nemusí spoléhat jen a pouze na sebe. Není proto divu, že stále více malých podnikatelů i freelancerů spoléhá na systém Imboss. Tento online fakturační program jim umožní mít ve fakturách opravdový pořádek, a to i v případě, že fakturují jménem několika různých subjektů. Vygenerování profesionálně vypadající faktury je v tomto případě otázkou třiceti vteřin. S tímto programem se navíc nemusejí starat ani o kontrolu splacených faktur, neboť to program dělá za ně a v případě, že odhalí některého zapomnětlivce, odešle mu upomínkový email.

Pro některé podnikatele může být poměrně komplikovanou záležitostí např. vystavení faktury do zahraničí, tj. v cizím jazyce a v cizí měně, zvláště pokud je vystavují pouze příležitostně. Fakturační program Imboss si skvěle rozumí s angličtinou, němčinou či ruštinou a ani americké dolary, eura ani další cizí měny mu taktéž problém nedělají. Prostřednictvím další užitečné funkce se vrátíme zpět k procesu zaúčtování faktury, neboť možnost exportu důležitých dat firemní účetní jistě ocení.

Schopnost programu poskytnou přehledné shrnutí fakturací za určité období je další oblíbenou funkcí systému Imboss. V grafické i číselné podobě získá podnikatel cenné informace, s jejichž pomocí může plánovat další rozvoj své firmy. O tato i další důležitá a citlivá data se přitom bát nemusíte, jejich bezpečnost byla při vývoji programu absolutní prioritou.

Program navíc prochází neustálým vývojem a již brzy tak budou jeho uživatelé moci využívat např. knihu jízd nebo propojení s bankovním účtem.

 

 

Fakturační systém Imboss je dostupný za velmi příjemnou cenu a prvních třicet dní jej lze navíc zkoušet zdarma a bez jakéhokoliv rizika. Ať již jste malý podnikatel nebo freelancer, fakturační program Imboss je produkt vyvinutý přímo pro vás. Díky němu bude vaše administrativa spojená s fakturacemi výrazně efektivnější a rychlejší. A jak dobře ví každý, kdo se podnikání někdy věnoval – čas je to nejcennější, co podnikatel může mít.

 

Reference

Jednoduché :)

AR STONE.EU

Oceňuji, že se Imboss.cz neustále zdokonaluje a rozšiřuje o nové funkce. Díky za super produkt!

AlfaCloud

Přehlednost, jednoduchost a intuitivní ovládání

Cubux.net