Fakturace do EU s Imboss.cz

 

Je však třeba mít na paměti, že fakturování do zahraničí má svá specifika. Zvláště pokud tvoří fakturace do zahraničí spíše menší část všech vystavovaných faktur, může být pak tato část administrativy poměrně komplikovaná. Používání tradičních tabulkových procesorů přináší v tomto případě řadu problémů a pro méně zkušené podnikatele je až příliš snadné udělat tu či onu chybu. Mnohem lepším řešením je použití specializovaných fakturačních programů. Online systém Imboss je rozhodně jedním z těch nejlepších!

Zjednoduší fakturaci do zahraničí

Fakturační systém Imboss ale nabízí i celou řadu užitečných funkcí i podnikatelům, kteří potřebují fakturovat do zahraničí. Cizí jazyky (angličtina, němčina, ruština) i celá řada zahraničních měn (euro, americký dolar atd.) jsou pro systém samozřejmostí. Pro zahraniční fakturaci ale existují i další specifika, z nichž většinu systém Imboss pokrývá. To platí i pro státy Evropské unie, nepochybně nejčastější cílovou destinaci zahraničních faktur s původem v České republice. Prvním specifikem všech zahraničních plateb je samozřejmě identifikace bankovních účtů prostřednictvím kódů IBAN a SWIFT. Svá úskalí mají platbách v cizích měnách i převodní kurzy. Podle toho, zda se jedná o plátce či neplátce DPH je třeba volit devizový kurz ČNB ke dni zdanitelného plnění nebo dni vystavení. Opět je na místě přenechat řešení těchto starostí specializovanému softwaru. Zcela samostatnou kapitolu potom při zahraničním platebním styku tvoří DPH. Řešení té či oné situace závisí na konkrétním statusu odběratele i dodavatele a předmětu i místě plnění.

 

 

fakturace

Fakturační program pro všechny

Všem uživatelům, lhostejno zda fakturují do zahraničí či nikoliv nebo zda jsou či nejsou plátci DPH, přináší online fakturační program Imboss celou řadu výhod a v konečném důsledku i významné zefektivnění firemního procesu fakturace a mnoha navazujících činností. Generování faktur se s ním stane dílem okamžiku, přičemž výsledkem bude vždy profesionálně vypadající faktura ozdobená logem firmy. Zákazníci jistě ocení i stále populárnější QR kód, který jim platbu výrazně usnadní. Mezi další výhody programu Imboss pak patří jednoduchá tvorba dodacích listů z faktur, přehledná sumarizace fakturací za definované období v grafické i číselné podobě nebo automatická kontrola neproplacených faktur a rozesílání upomínkových emailů. Samozřejmostí je průběžná aktualizace systému a přidávání nových užitečných funkcí. Na spadnutí je např. integrace knihy jízd nebo propojení s bankovním účtem. Díky fungování v online prostředí mají uživatelé jistotu, že používají neustále tu nejaktuálnější verzi programu. Nemusí se přitom bát o svá citlivá data, neboť jejich ochraně je věnována maximální pozornost.

Vyzkoušejte fakturaci do EU s námi!

Fakturace do Evropské unie má pro nezkušeného podnikatele různá úskalí, při jejichž řešení je na místě spolehnout se na pomoc profesionálního softwaru. Online fakturační systém Imboss nabízí usnadnění administrativy spojené s fakturací do zahraničí a mnoho dalších funkcí, které mají potenciál celé vaše podnikání zefektivnit. I pokud tvoří zahraniční platby jen menší část vašich fakturací, Imboss se vyplatí, neboť nesmírně zrychluje a zjednodušuje i tuzemské fakturace. Máte-li tedy o tento program zájem a rádi byste si jej vyzkoušeli, není nic jednoduššího. Na třicet dní je program Imboss zdarma a vy tak máte čas na detailní prozkoumání všech jeho možností. Neváhejte proto a navštivte stránku imboss.cz ještě dnes!

Reference

Jednoduché :)

AR STONE.EU

Oceňuji, že se Imboss.cz neustále zdokonaluje a rozšiřuje o nové funkce. Díky za super produkt!

AlfaCloud

Přehlednost, jednoduchost a intuitivní ovládání

Cubux.net